Image for TWCB187J010CLSZ0000 is not available
TWCB187J010CLSZ0000
DigiKey Part Number
478-TWCB187J010CLSZ0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TWCB187J010CLSZ0000
Description
WET TANT CAP
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
180 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 10 V Axial 1.11Ohm @ 120Hz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TWCB187J010CLSZ0000 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.11Ohm @ 120Hz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Bulk
Package / Case
Axial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.281" Dia (7.14mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.641" (16.28mm)
Tolerance
±5%
Manufacturer Size Code
B
Voltage - Rated
10 V