TPSE336K035S0100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 315
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 1,176
KEMET
KEMET
33 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm @ 100kHz
TPSE336K035S0100
DigiKey Part Number
478-TPSE336K035S0100TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSE336K035S0100
Description
CAP TANT 33UF 10% 35V 2917
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Voltage - Rated
35 V