TPSD337K004A0045 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 156
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Similar
Direct
KEMET
In Stock: 451
Upgrade
Vishay Sprague
Vishay Sprague
330 µF Molded Tantalum Capacitors 4 V 2917 (7343 Metric) 45mOhm
2917-(7343 Metric)-TPS-D-Chip-Caps
TPSD337K004A0045
DigiKey Part Number
TPSD337K004A0045-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSD337K004A0045
Description
CAP TANT 330UF 10% 4V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TPSD337K004A0045 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
45mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
4 V