TPSD227K004R0050 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 150
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 13,358
Similar
Similar
Direct
Vishay Sprague
Direct
Vishay Sprague
220 µF Molded Tantalum Capacitors 4 V 2917 (7343 Metric) 50mOhm
2917-(7343 Metric)-TPS-D-Chip-Caps
TPSD227K004R0050
DigiKey Part Number
478-3310-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSD227K004R0050
Description
CAP TANT 220UF 10% 4V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
TPSD227K004R0050 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
4 V