TAJV226M050SNJV is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
22 µF Molded Tantalum Capacitors 50 V 2924 (7361 Metric) 600mOhm @ 100kHz
TAJV226M050SNJV
DigiKey Part Number
478-TAJV226M050SNJVTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJV226M050SNJV
Description
CAP TANT 22UF 20% 50V 2924
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJV226M050SNJV Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
600mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
2924 (7361 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.148" (3.75mm)
Voltage - Rated
50 V