TAJC686K010ANJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 5
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Upgrade
In Stock: 145
Similar
Similar
In Stock: 540
Vishay Sprague
In Stock: 614
Vishay Sprague
In Stock: 258
68 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2312 (6032 Metric) 1.3Ohm
TAJC686K010ANJ
DigiKey Part Number
TAJC686K010ANJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJC686K010ANJ
Description
CAP TANT 68UF 10% 10V 2312
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJC686K010ANJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.3Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
C
Voltage - Rated
10 V