TAJA225M020RSJV is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
2.2 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V 1206 (3216 Metric) 5.3Ohm @ 100kHz
TAJA225M020RSJV
DigiKey Part Number
478-TAJA225M020RSJVTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJA225M020RSJV
Description
CAP TANT 2.2UF 20% 20V 1206
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TAJA225M020RSJV Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
5.3Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated
20 V