SR125E104MARTR2 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 182
KEMET
0.1 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor Z5U Radial
SR125E104MARTR2
DigiKey Part Number
SR125E104MARTR2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR125E104MARTR2
Description
CAP CER 0.1UF 50V Z5U RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.150" L x 0.150" W (3.81mm x 3.81mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.100" (2.54mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)