SR122A470JAR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 775
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Upgrade
KEMET
KEMET
In Stock: 470
47 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR122A470JAR
DigiKey Part Number
SR122A470JAR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR122A470JAR
Description
CAP CER 47PF 200V C0G/NP0 RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.150" L x 0.150" W (3.81mm x 3.81mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.100" (2.54mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)