SR121C102KAR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Similar
1000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
SR121C102KAR
DigiKey Part Number
SR121C102KAR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR121C102KAR
Description
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.150" L x 0.150" W (3.81mm x 3.81mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.100" (2.54mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)