SF11-1192M5UUA1
DigiKey Part Number
478-SF11-1192M5UUA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-SF11-1192M5UUA1CT-ND - Cut Tape (CT)
478-SF11-1192M5UUA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SF11-1192M5UUA1
Description
FILTER SAW 1.176GHZ 5-SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.176GHz Frequency GPS RF SAW Filter (Surface Acoustic Wave) 1.3dB 20.46MHz Bandwidth 5-SMD, No Lead
Category
Insertion Loss
1.3dB
Manufacturer
KYOCERA AVX
Applications
GPS
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
5-SMD, No Lead
Frequency - Center
1.176GHz
Height (Max)
0.028" (0.70mm)
Bandwidth
20.46MHz
Size / Dimension
0.043" L x 0.035" W (1.10mm x 0.90mm)