SA102C391KAR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Upgrade
Datasheet
390 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R Axial
SA102C391KAR
DigiKey Part Number
SA102C391KAR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA102C391KAR
Description
CAP CER 390PF 200V X7R AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SA102C391KAR Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Tolerance
±10%