SA102A471JAR is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
470 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
SA102A471JAR
DigiKey Part Number
SA102A471JAR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA102A471JAR
Description
CAP CER 470PF 200V NP0 AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SA102A471JAR Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Tolerance
±5%