SA102A180JAR
DigiKey Part Number
SA102A180JAR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SA102A180JAR
Description
CAP CER 18PF 200V NP0 AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
18 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SA102A180JAR Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
Tolerance
±5%