MR065C104KAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Similar
Direct
Similar
In Stock: 70
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
MR065C104KAA
DigiKey Part Number
MR065C104KAA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MR065C104KAA
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.290" L x 0.090" W (7.36mm x 2.28mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.290" (7.36mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)