MK03V71R5BAT2A
DigiKey Part Number
478-6781-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MK03V71R5BAT2A
Description
CAP CER 1.5PF 250V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 pF ±0.1pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Ultra Low ESR
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.036" (0.91mm)