LD023C332KAB2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 9,997
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 27,179
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
KEMET
KEMET
TDK
TDK
YAGEO
YAGEO
3300 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
LD023C332KAB2A
DigiKey Part Number
LD023C332KAB2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD023C332KAB2A
Description
CAP CER 3300PF 25V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LD023C332KAB2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.56mm)