KGQ32DCG2A361JT
DigiKey Part Number
478-KGQ32DCG2A361JTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGQ32DCG2A361JTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGQ32DCG2A361JTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGQ32DCG2A361JT
Description
CAP CER 360PF 100V NP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
360 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KGQ32DCG2A361JT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Ultra Low ESR
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)