KGM31DR72H103MU
DigiKey Part Number
478-KGM31DR72H103MUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM31DR72H103MUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM31DR72H103MUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31DR72H103MU
Description
CAP CER 10000PF 500V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±20% 500V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)