KGM31BCG2D2R7CM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 4,000
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 3,838
Datasheet
Direct
KEMET
2.7 pF ±0.25pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
KGM31BCG2D2R7CM
DigiKey Part Number
478-KGM31BCG2D2R7CMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31BCG2D2R7CM
Description
CAP CER 2.7PF 200V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31BCG2D2R7CM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)