KGM31BCG2A3R3CT
DigiKey Part Number
478-KGM31BCG2A3R3CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM31BCG2A3R3CT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM31BCG2A3R3CTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31BCG2A3R3CT
Description
CAP CER 3.3PF 100V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 pF ±0.25pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
KGM31BCG2A3R3CT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)