KGM31BCG2A122FM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 15,236
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
YAGEO
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Parametric Equivalent
Murata Electronics
Murata Electronics
1200 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
KGM31BCG2A122FM
DigiKey Part Number
478-KGM31BCG2A122FMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31BCG2A122FM
Description
CAP CER 1200PF 100V C0G/NP0 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31BCG2A122FM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)