KGM21YV51H103ZT
DigiKey Part Number
478-KGM21YV51H103ZTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM21YV51H103ZTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM21YV51H103ZTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21YV51H103ZT
Description
CAP CER 10000PF 50V Y5V 0805
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF -20%, +80% 50V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
KGM21YV51H103ZT Models
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
-20%, +80%
Thickness (Max)
0.030" (0.76mm)