KGM15AR71H103JM
DigiKey Part Number
478-KGM15AR71H103JMTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM15AR71H103JMCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM15AR71H103JMDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM15AR71H103JM
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603
Detailed Description
10000 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
KGM15AR71H103JM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)