KGM05AR71H332MH is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 27,179
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 85,359
KEMET
TDK
TDK
YAGEO
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
3300 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
KGM05AR71H332MH
DigiKey Part Number
478-KGM05AR71H332MHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM05AR71H332MH
Description
CAP CER 3300PF 50V X7R 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM05AR71H332MH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)