KAM32LR71H475KL
DigiKey Part Number
478-KAM32LR71H475KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAM32LR71H475KLCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAM32LR71H475KLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KAM32LR71H475KL
Description
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
KAM32LR71H475KL Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.79mm)