KAM21BR71E102JT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
1000 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
KAM21BR71E102JT
DigiKey Part Number
478-KAM21BR71E102JTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KAM21BR71E102JT
Description
CAP CER 1000PF 25V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KAM21BR71E102JT Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)