CKR22BX682KM-LL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
6800 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BX 2-DIP
CKR22BX682KM-LL
DigiKey Part Number
CKR22BX682KM-LL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKR22BX682KM-LL
Description
CAP CER 6800PF 100V BX 2-DIP
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CKR22BX682KM-LL Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Failure Rate
M (1%)
Packaging
Tube
Package / Case
2-DIP
Capacitance
Size / Dimension
0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.175" (4.45mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.325" (8.25mm)