CK06BX223K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Image for CK06BX223K is not available
CK06BX223K
DigiKey Part Number
478-CK06BX223K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CK06BX223K
Description
CAP CER RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor BX Radial
EDA/CAD Models
CK06BX223K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.290" L x 0.090" W (7.37mm x 2.29mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)