CDR31BP8R2BCUM-ZANAM
DigiKey Part Number
478-CDR31BP8R2BCUM-ZANAMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR31BP8R2BCUM-ZANAM
Description
CAP CER SMP MLC HI-REL
Detailed Description
8.2 pF ±0.25pF 100V Ceramic Capacitor BP 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CDR31BP8R2BCUM-ZANAM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Failure Rate
M (1%)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)