CDR02BX103BKWP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
KEMET
Vishay Vitramon
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BX 1805 (4512 Metric)
CDR02BX103BKWP
DigiKey Part Number
478-CDR02BX103BKWP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR02BX103BKWP
Description
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR02BX103BKWP Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Bulk
Failure Rate
P (0.1%)
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1805 (4512 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.180" L x 0.050" W (4.57mm x 1.27mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)