CCR05CH180FRVTR2 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for CCR05CH180FRVTR2 is not available
CCR05CH180FRVTR2
DigiKey Part Number
478-CCR05CH180FRVTR2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCR05CH180FRVTR2
Detailed Description
18 pF ±1% 200V Ceramic Capacitor CH Radial
EDA/CAD Models
CCR05CH180FRVTR2 Models
Failure Rate
R (0.01%)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.190" (4.82mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.090" (2.28mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C