BP0FA1190A7TR
DigiKey Part Number
478-BP0FA1190A7TR-ND - Tape & Reel (TR)
BP0FA1190A7TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-BP0FA1190A7TRCT-ND - Cut Tape (CT)
478-BP0FA1190A7TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BP0FA1190A7TR
Description
RF FILT BAND PASS 1.19GHZ 31ULGA
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.19GHz Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 450MHz Bandwidth 1.56dB 31-ULGA
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
KYOCERA AVX
Insertion Loss
1.56dB
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
31-ULGA
Part Status
Active
Size / Dimension
0.866" L x 0.206" W (21.99mm x 5.25mm)
Frequency
1.19GHz
Height (Max)
0.022" (0.56mm)
Bandwidth
450MHz