AU02YC103KA76N is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
10000 pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
AU02YC103KA76N
DigiKey Part Number
AU02YC103KA76N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AU02YC103KA76N
Description
CAP CER 10000PF 16V X7R 0402
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
AU02YC103KA76N Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.56mm)