AU025C332KA72A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 85,359
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 48,958
Datasheet
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
YAGEO
YAGEO
KEMET
KEMET
3300 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
AU025C332KA72A
DigiKey Part Number
478-AU025C332KA72ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AU025C332KA72A
Description
LD SERIES
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.56mm)