AR215A822J4R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 1,500
Datasheet
Direct
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
8200 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
AR215A822J4R
DigiKey Part Number
478-5114-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AR215A822J4R
Description
CAP CER 8200PF 50V NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
AR215A822J4R Models
Category
Ratings
AEC-Q200
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
Lead Style
Formed Leads - Kinked
Temperature Coefficient
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C