800A4R7BT250XT4K | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 800A4R7BT250XT4K |
Description | CAP CER 4.7PF 250V C0G/NP0 0505 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 pF ±0.1pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0505 (1313 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 800A4R7BT250XT4K Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Features Ultra Low ESR |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0505 (1313 Metric) |
Tolerance ±0.1pF | Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.057" (1.45mm) |