700A221JW150XT1K
DigiKey Part Number
1284-700A221JW150XT1KTR-ND - Tape & Reel (TR)
1284-700A221JW150XT1KCT-ND - Cut Tape (CT)
1284-700A221JW150XT1KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
700A221JW150XT1K
Description
CAP CER 220PF 150V C0G/NP0 0505
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 pF ±5% 150V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0505 (1313 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
700A221JW150XT1K Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0505 (1313 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)