600S120GT250XT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
12 pF ±2% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
600S120GT250XT
DigiKey Part Number
478-600S120GT250XTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
600S120GT250XT
Description
CAP CER 12PF 250V C0G/NP0 0603
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.89mm)