600L180FT200T4K | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 600L180FT200T4K |
Description | CAP CER 18PF 200V C0G/NP0 0402 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 18 pF ±1% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 600L180FT200T4K Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Features High Q, Low Loss, Ultra Low ESR |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Tolerance ±1% | Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.024" (0.60mm) |