2225WC222KAT1A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
2200 pF ±10% 2500V (2.5kV) Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric)
Ceramic 2225
2225WC222KAT1A
DigiKey Part Number
2225WC222KAT1A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2225WC222KAT1A
Description
CAP CER 2200PF 2.5KV X7R 2225
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
2225WC222KAT1A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.100" (2.54mm)