2225WC103KAT1A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 2225WC103KAT1A |
Description | CAP CER 10000PF 2.5KV X7R 2225 |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10000 pF ±10% 2500V (2.5kV) Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 2225WC103KAT1A Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features High Voltage |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 2225 (5763 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.100" (2.54mm) |