22255A682JAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM56DCG1H682JVTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
22255A682JAT2A
Description
CAP CER 6800PF 50V C0G/NP0 2225
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6800 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2225 (5763 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
22255A682JAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.087" (2.21mm)