1825WA561KAT4A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
560 pF ±10% 2500V (2.5kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1825 (4564 Metric)
1825WA561KAT4A
DigiKey Part Number
478-KGM44CCG3E561KSTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1825WA561KAT4A
Description
CAP CER 560PF 2.5KV C0G/NP0 1825
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1825 (4564 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.181" L x 0.248" W (4.60mm x 6.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.21mm)