1825WA561JAT1A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KEMET
In Stock: 1,000
Datasheet
560 pF ±5% 2500V (2.5kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1825 (4564 Metric)
1825WA561JAT1A
DigiKey Part Number
1825WA561JAT1A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1825WA561JAT1A
Description
CAP CER 560PF 2.5KV NP0 1825
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
1825WA561JAT1A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1825 (4564 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)