1812JA470JAT1A
DigiKey Part Number
478-4734-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-4734-1-ND - Cut Tape (CT)
478-4734-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812JA470JAT1A
Description
CAP CER 47PF 4KV C0G/NP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 pF ±5% 4000V (4kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
1812JA470JAT1A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)