1206ZC106KAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM31HR71A106KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM31HR71A106KUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM31HR71A106KUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206ZC106KAT2A
Description
CAP CER 10UF 10V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1206ZC106KAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)