12067A101JAT1A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 32
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 4,000
Datasheet
In Stock: 13,826
Direct
YAGEO
Direct
YAGEO
Image for 12067A101JAT1A is not available
12067A101JAT1A
DigiKey Part Number
478-12067A101JAT1ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12067A101JAT1A
Description
CAP CER 100PF 500V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)