12061C105K4Z2A
DigiKey Part Number
478-KAF31GR72A105KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAF31GR72A105KUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAF31GR72A105KUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12061C105K4Z2A
Description
CAP CER 1UF 100V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.070" (1.78mm)