0805ZD226MAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM21AR51A226MUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM21AR51A226MUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM21AR51A226MUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805ZD226MAT2A
Description
CAP CER 22UF 10V X5R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
0805ZD226MAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)